ATLAS INTERAKTYWNY


Sytuacja szczególna. We wrześniu 1939 roku Polska utraciła swoją suwerenność i zdolność do samostanowienia. Wkrótce potem piekło wojny ogarnęło Europę. Nastąpił wtedy niespotykany gdzie indziej zryw setek tysięcy Polaków – głównie żołnierzy - na własną rękę poszukujących przyszłości. Wśród nich wybitni, z własnej woli zaciągający się do służb specjalnych sprzymierzonych mocarstw. Za kraj, którego już nie było. Wszystkie fronty Europy, wszelkie formy oporu, setki tysięcy bohaterów, miliony poświęconych istnień.

Historię piszą zwycięzcy. Pomimo wygranej wojny nas Polaków wśród tych zwycięzców nie było. Dziś, 70 lat później zderzamy się ze znikomą na arenie międzynarodowej wiedzą na temat rzeczywistego wkładu Polaków w zwycięstwo aliantów w roku 1945.Chcemy to zmienić.

Prezentujemy spektakularne dokonania Polaków zaangażowanych przez alianckie armie, pośrednio i bezpośrednio walczących przeciwko III Rzeszy na większości frontów Europy. Multimedialny atlas interaktywny to niestandardowo opakowana historia II Wojny Światowej w pigułce. Interaktywne mapy, baza wiedzy i animowane infografiki tworzą ciekawe i nowoczesne narzędzie edukacyjne.

Pokaż nam skąd jesteś, a opowiemy Ci o polskim wkładzie w walce o wolność Twojej ojczyzny. Opowiemy Ci naszą – Twoją historię.